Technology

W finale światowych mistrzostw reprezentacja Polski w siatkówkę poniosła porażkę z narodową reprezentacją Włoch rezultatem jeden do trzech!

14.09.2022, 13:08 0 komentarzy
W finale światowych mistrzostw reprezentacja Polski w siatkówkę poniosła porażkę z narodową reprezentacją Włoch rezultatem jeden do trzech!

Mnóstwo fanów siatkówki doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak kluczowym wydarzeniem jest mundial. Wiedzą to zwłaszcza kibice tego sportu w Polsce, ponieważ drużyna polska siatkarzy od lat zwycięża na turniejach międzynarodowych. Nie dziwi więc to, iż w Polsce zapanowała radość, gdy ogłoszono zmianę gospodarza światowych mistrzostw. Na samym początku ten turniej miał zostać zorganizowany w Rosji, ale ze względu na działania terrorystyczne organizacja została odebrana Rosjanom. Federacja siatkarka FIVB nie musiała się jednak martwić, ponieważ Polska już kilka razy udowodniła, że umie organizować wydarzenie tego kalibru. Światowe mistrzostwa w roku 2014 również były rozgrywane na polskich halach i wtedy polska reprezentacja w siatkówkę zdobyła tam złoty medal. Większość kibiców liczyła na to, iż i teraz będzie podobnie.

Należy przyznać to, że kadra Polski w siatkówkę od początku mundialu grała świetnie. Dość pewnie pokonywaliśmy kolejnych przeciwników i mogło się wydawać, iż jesteśmy na najlepszej drodze do drugiej obrony tytułu mistrzowskiego. W półfinale po pięciosetowej walce pokonaliśmy kadrę narodową Brazylii wynikiem trzy do dwóch. Włoska reprezentacja narodowa była przeciwnikiem polskiej reprezentacji w spotkaniu finałowym mistrzostw świata. To z całą pewnością ekipa, w której znajduje się kilku uzdolnionych siatkarzy. Na halach w Polsce zaprezentowali oni, iż trzeba będzie się z nimi liczyć w przyszłości. finałowe spotkanie intensywnie zaczęła reprezentacja Polski, triumfując w I secie wynikiem 25 do 22. Jednak następne sety to był popis gry drużyny narodowej Włoch. Niesamowicie skuteczna gra włoskiej reprezentacji narodowej i spora ilość błędów ze strony naszego zespołu doprowadziła do tego, iż to właśnie oni triumfowali w finałowym meczu rezultatem 1 do 3. W końcowym rozrachunku polska kadra wywalczyła miejsce drugie na mundialu i trzeba podkreślić, iż to również jest ogromny sukces.|Reprezentacja Polski w rozrachunku końcowym wywalczyła miejsce drugie na światowych mistrzostwach i należy zaznaczyć, iż to również jest ogromny sukces.|drugie miejsce na mundialu ostatecznie wywalczyła kadra Polski i trzeba podkreślić fakt, iż to także jest gigantyczny sukces.

Zostaw komentarz